sobota, 13 grudnia 2014

Dlaczego warto przygarnąć starszego psa

Od kilku lat pomagając w schronisku widzę ile psów umiera, wiele z nich to psy starsze, które nigdy nie miały okazji zaznać ciepłego, spokojnego kąta i zaznać co to miłość. Tak samo się dzieje w całej Polsce, ba na całym świecie!
Wiadomo, że takie psy są często po przejściach, ale zwierze w każdym wieku będzie potrzebowało czasu by przystosować się do nowych warunków oraz Twojego rytmu dnia.
Jak już wcześniej wspomniałam takie psy często umierają samotne, niekochane, zapomniane, ale psia starość nie musi być wcale taka czarno biała. Możemy ją pokolorować. Wiele schronisk wydaje takie psy do tzw. domów tymczasowych gdzie często psy zostają do końca. W zamian za opiekę dostaje się jedzenie dla psa oraz ma się zapewnione pokrycie kosztów leczenia takiego psa. Przygarnięty staruszek wniesie do naszego domu wiele miłości, radości, staje się naszym towarzyszem, odwdzięcza się miłością, często też ubywa mu lat...
Żeby uszczęśliwić kogoś czasem wystarczy dać tak niewiele. Kawałek kąta w ciepłym domu i miłość, bo każdy na nią zasługuje, szkoda tylko że tak niewiele psich seniorów jej doświadcza...

Zastanów się, może i w Twoim domu znajdzie się miejsce na takiego psa. Idą święta... każdy... nwet pies chciałby ten czas spędzić razem z rodziną, w kochającym domu.

POZDRAWIAMY H&O

13 komentarzy:

 1. Piękny i wzruszający film. Już od samego początku nie mogłam powstrzymać łez.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wzruszający film.
  Ale co do posta, to moim zdaniem psa starszego nei powinny przygarniać niedoświadczone osoby które zniszczyłyby mu resztę dni.

  saratheofficial.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam 10 letnią suczkę , co prawda nie ze schroniska i ona zamiast być coraz spokojniejsza to młodnieje i zachowuje się jak szczeniak :)
  Zapraszamy : swiatmoichzwierzakow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie, że napisałaś coś takiego. Psy szczególnie starsze powinny znaleźć dom gdzie będą mogły zostać do końca swojego życia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cios prosto w serce..
  Nie tylko film, przekaz tego posta jest bardzo poruszający. Dobrze, że postanowiłaś to napisać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie napisane i bardzo wzruszające, tak jak film. To właśnie starsze pieski powinny być bardziej rozchwytywane.
  Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz racje :) Piękny film, podczas oglądania chciało mi się płakać ;c
  Zapraszam: mojaprzyjaciolka-nelli.blogspot.com
  Jeśli już obserwujesz mój blog to proszę cię abyś odobserwowała go i na nowo zaobserwowała, bo zmieniłam nazwę bloga i jeśli tego nie zrobisz to nie będą ci powiadomienia na bloggera przychodziły o napisanych postach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. taka adopcja ma dwie strony- fakt, że warto psim seniorom zapewnić chociażby jesień życia w bardziej kolorowych barwach. Ale trzeba też być przygotowanym na to, co niesie za sobą taka decyzja- stan zdrowia psychicznego i fizycznego może być większym wyzwaniem niż kupno czy adopcja młodego, jeszcze nie uksztaltowanego psa. najgorsze, co może się zdarzyć to adopcja seniora i oddanie go do schroniska po paru tygodniach czy miesiącach :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś na pewno adoptuję takiego staruszka, są kochane i niesamowite, aż serce pęka jak się patrzy, że niektóre nie zaznają miłości :( do tego samego będę również namawiać moich rodziców, ale tak jak ktoś pisze, to również wydatki i problem strachu, że pies zaraz odejdzie..

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak . Ja powiedzialam sobie ze gdy bede dorosla to wezme psa ze sch roniska :'(
  kudlata-luka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Wzruszające. :'(
  Sama zastanawiam się nad adopcją jednego bądź dwóch starszych psów, kiedy będę dorosła- psie staruszki też zasługują na miłość!http://kynolub-bezkonwencji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny i wzruszający film. Prawdziwy. Wspaniale, że zdecydowałaś się poruszyć taki temat. Myślę, że trafił on do większości serc psich wielbicieli:)))

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny i motywuje do dalszego pisania. Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią PISZ ŚMIAŁO!
Możesz do komentarza dołączyć link do swojego bloga, na pewno odwiedzę i również skomentuję, a jeśli mi się bardzo spodoba to zostanę na dłużej :).
Spam nie będzie tolerowany.