sobota, 21 września 2013

Rocznicowy miesiąc

Ludzie często nie doceniają tego co robisz, ważne jest by robić to co się chce, a nie to co ktoś Ci narzuca...
Dla mnie wrzesień jest cudownym miesiącem, nie dlatego, że szkoła, ją to można by było wykluczyć. Wrzesień jest miesiącem od którego wszystko się zaczęło... 2 lata temu pierwszy raz pojechałam do schroniska, chciałam zobaczyć jak to jest nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym, tym niewinnym istotą skrzywdzonym przez ludzi. Gdyby nie to, że właśnie wtedy tam przyjechałam pewnie nie poznałabym wspaniałych ludzi i mojego najlepszego przyjaciela, może nigdy bym tam nie przyjechała. Dla większości ludzi zapewne to błaha sprawa, ale dla mnie to początek wszystkiego. Kawał czasu temu udało mi się stworzyć filmik o psach ze schroniska 2012 r. dodany jeszcze ze starego konta:


Kolejną ważną dla mnie rzeczą jest to, że rok temu również we wrześniu przeszłam na wegetarianizm, co dla wielu ludzi jest nie do pojęcia, bo uważają to za głupotę, ale z drugiej strony jakby widzieli i słyszeli to co ja też by przestali jeść mięso. Mój wegetarianizm zapoczątkował przyjazd do schroniska Tara w sierpniu zeszłego roku (link niżej) A z okazji 1 rocznicy postanowiłam odwiedzić wegetariańską restaurację w Gliwicach Złoty Osioł.

A żeby nie było, że tylko o mnie macie tu starą fotkę Okruszka odzwierciedlającą deszczową pogodę :D
  
   Pozdrawiamy H&O

8 komentarzy:

 1. Na filmiku nie dało się nie uronić łzy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki śliczny Okruch w obiektywie :)
  Mądry pościk ^^ Ciekawy film :) U Nas nowa notencja :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze chciałam pomagać w schronisku. Niestety do tej pory mi się nie udało. Zwłaszcza ze względu na to, że nie miałam z kim dojeżdżać... A drugi powód jest taki, że w moich okolicach przyjmują dopiero od 16 lat. Przy filmiku aż mi łzy poleciały. :(
  Chciałam również przejść na wegetarianizm... Rodzice mi nie pozwalają. Twierdzą, że już teraz jestem chuda, a w moim wieku muszę jeść mięso.
  Okruszek jest śliczny.

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś cudowna w tym co robisz dla tych wszystkich psiaków <3
  Sama mam ambitne plany na udzielaniu się w schronisku =)

  Pozdrawiam Natalka i Beny

  OdpowiedzUsuń
 5. Popłakałam się teraz jak zobaczyłam ten filmik ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś świetną osobą pod względem tym co robisz dla tych biednych psiaków.
  Nie każdy ma takie chęci do odwiedzana schroniska i opiekowania się tymi pupilami. Dla nich każdy gest jest czymś.. Każdy dotyk ciepłem człowieka.
  Sama bym chciała być wolontariuszką w schronisku, ale niestety u nas od 16 lat można, więc mam 3 lata czekania..
  Pozdrawiam Wiktoria&Fado

  OdpowiedzUsuń
 7. Filmik jest wspaniały, popłakałam się na nim...
  Wspaniale, że tak bardzo pomagasz zwierzakom :)

  Pozdrawiamy O&K

  OdpowiedzUsuń
 8. Filmik rzeczywiście poruszający... Gdybym mogła, pomogłabym wszystkim tym biednym stworzeniom, wszystkie bym do siebie zabrała... Patrząc na taki filmik czuję jednak nie tylko przejmujący ból i chęć pomocy, ale także wściekłość na tych wszystkich ludzi - potworów, którzy tak bezlitośnie potrafią krzywdzić zwierzęta. Zabiłabym ich wszystkich własnymi rękami bez krzty skrupułów, poszłabym siedzieć, ale i tak bym to zrobiła i najprawdopodobniej nie żałowała. :)

  Dzisiaj natrafiłam na Twój blog po raz pierwszy i ciesze się z możliwości bycia tutaj. Odczytałam wszystkie zaległe notki i bardzo bym prosiła o zawiadamianie mnie o nowościach. :) Okruszek jest cudowny, śliczny i mądry i ma wspaniałą właścicielkę o niezwykle dobrym serduszku.. :)

  Z racji tego, że kochasz zwierzęta, a przede wszystkim psy, może zainteresowałby Cię mój blog z opowiadaniem o owczarku niemieckim? :) Jest to opowiadanie pisane na podstawie serialu "Komisarz Rex". :) Jakbyś była zainteresowana, to gorąco zapraszam: komisarz-ares.blogspot.com

  Natomiast o nowościach u siebie informuj mnie w spamowniku. :) Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam cieplutko! :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny i motywuje do dalszego pisania. Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią PISZ ŚMIAŁO!
Możesz do komentarza dołączyć link do swojego bloga, na pewno odwiedzę i również skomentuję, a jeśli mi się bardzo spodoba to zostanę na dłużej :).
Spam nie będzie tolerowany.